Aktualitások
A kutak engedélyezéséről…..
Tisztelt Lakosság !
Tájékoztatom Önöket, hogy az Országgyűlés a 2018. évi CXXI. törvény 28.§-ával módosította a Vízgazdálkodási törvény 29.§ (7) bekezdését, mely szerint a törvény hatályba lépése előtt engedély nélkül vagy engedélytől eltérően létesített kutak esetén mentesül a vízgazdálkodási bírság alól, aki a vízjogi fennmaradási engedélyezési eljárást 2020. december 31-ig kérelmezi.
Fentiek alapján, tehát a fennmaradási engedély iránti kérelmek benyújtásának határidejét meghosszabbították 2020. december 31-ig.
Előkészítés alatt áll és 2019-ben várhatóan megjelenik egy olyan átfogó jogszabály módosítás, amely illegális kutak engedélyeztetésére speciális eljárást tartalmaz.
A fenti jogszabályi módosítások megjelenése után újra tájékoztatom a lakosságot, addig kérem, mindenki legyen türelemmel.
Mike Hajnalka
jegyző
________________________________________________________________________________________
Kút létesítése, fennmaradása
A vízgazdálkodási hatósági jogkör gyakorlásáról szóló 72/1996. (V. 22.) Korm. rendelet (Korm. rendelet) 24.§ (1) bekezdése alapján települési önkormányzat jegyzőjének engedélye szükséges
a) olyan kút létesítéséhez, üzemeltetéséhez, fennmaradásához és megszüntetéséhez, amely a következő feltételeket együttesen teljesíti:
aa) a vízbázisok, a távlati vízbázisok, valamint az ivóvízellátást szolgáló vízi-létesítmények védelméről szóló kormányrendelet szerint kijelölt, kijelölés alatt álló, illetve előzetesen lehatárolt belső, külső és hidrogeológiai védőidom, védőterület, valamint karszt- vagy rétegvíz-készlet igénybevétele, érintése nélkül, és legfeljebb 500 m3/év vízigénybevétellel kizárólag talajvízkészlet vagy parti szűrésű vízkészlet felhasználásával üzemel,
ab) épülettel vagy annak építésére jogosító hatósági határozattal, egyszerű bejelentéssel rendelkező ingatlanon van, és magánszemélyek részéről a házi ivóvízigény vagy a háztartási igények kielégítését szolgálja, és
ac) nem gazdasági célú vízigény;
b) az ab) pontban szereplő házi ivóvízigény kielégítését szolgáló kúthoz tartozó, víztisztítási feladatokat ellátó vízi-létesítmény létesítéséhez, üzemeltetéséhez, fennmaradásához és megszüntetéséhez;
c) az 500 m3/év mennyiséget meg nem haladó, kizárólag háztartási szennyvíz tisztítását és a tisztított szennyvíz elszikkasztását szolgáló vízi-létesítmény létesítéséhez, üzemeltetéséhez, fennmaradásához és megszüntetéséhez.
A Korm. rendelet alapján a vízjogi létesítési engedély nélkül megépített kutakra (vízi-létesítményekre) az építtetőnek vízjogi fennmaradási engedélyt kell kérni.
A vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény (Vgtv.) 29.§ (4) bekezdése alapján „ha a vízi-munka elvégzése, illetve a vízi létesítmény megépítése vagy átalakítása jogerős hatósági engedély nélkül, vagy a jogerős hatósági engedélytől eltérően történt, a létesítő részére az üzemeltetési engedély kiadása megtagadható. Amennyiben a hatóság a vízi-munka, vízi létesítmény megvizsgálása után – az eset összes körülményeire is figyelemmel – a létesítő részére a fennmaradási engedélyt utólag megadja, egyidejűleg vízgazdálkodási bírság megfizetését kell előírni. A bírság az engedély nélkül létrehozott építmény értékének 80%-áig, engedély nélküli vízi-munka vagy vízhasználat esetén 1.000.000 forintig terjedhet. Természetes személyre a kiszabott bírság összege nem haladhatja meg a 300.000 forintot.”
A Vgtv. 29.§ (7) bekezdése alapján mentesül a vízgazdálkodási bírság fizetése alól az a létesítő, aki a 2016. június 4-ét megelőzően vízjogi engedély nélkül létesített vízkivételt biztosító vízi-létesítmény vízjogi fennmaradási engedélyezési eljárását 2018. december 31-ig kérelmezi, és az engedély megadásának feltételei fennállnak. A Korm. rendelet 27.§ (6) bekezdése alapján az engedély nélkül vagy attól eltérően megvalósított vízi-létesítményekkel, vízi-munkákkal kapcsolatos bírságra vonatkozó rendelkezések csak a rendelet hatálybalépését (1996. július 1.) követően megvalósított létesítmények esetén alkalmazhatóak, tehát a kutak vízjogi fennmaradási engedélyét az 1996. július 1. és 2016. június 4. között engedély nélkül létesített kutakra kell kérni annak érdekében, hogy a tulajdonos mentesüljön a bírságfizetés alól. Az 1996. július 1. előtt létesített kutak fennmaradási engedélyeztetésének elmulasztását tehát nem fenyegeti bírsággal a jogalkotó.
A Korm. rendelet 24.§ (3) bekezdése alapján kút engedélyezésének feltétele:
a) a kitermelt víz használata során keletkező szennyvíznek a környezetet nem veszélyeztető módon való elhelyezése,
b) a vizek hasznosítását, védelmét és kártételeinek elhárítását szolgáló tevékenységekre és létesítményekre vonatkozó általános szabályokról szóló kormányrendelet szerinti követelmények maradéktalan teljesítése, valamint
c) a fúrt kút fennmaradásának engedélyezése esetén annak megállapítása, hogy a kút az (1) bekezdés a) pontjának hatálya alá tartozik, és az nem veszélyezteti a vízkészletek védelméhez fűződő érdekeket.
Az ügyintézéshez szükséges:
a) kérelem (formanyomtatvány)
b) az Országos Névjegyzékben szereplő jogosult tervező által készített engedélyezési tervdokumentáció, amely tartalmazza:
1. a 41/2017. (XII. 29.) BM rendelet 2. melléklet I., II. vagy III. része szerinti adatokat
2. helyszínrajzot, ami feltünteti a tervezett létesítményt, az érintett terület(ek) helyrajzi számát és határoló vonalát
3. műszaki leírást
4. a 72/1996. (V. 22.) Korm. rendeletben előírt feltételek teljesülésére vonatkozó nyilatkozatot.
A hatósági eljárás megindításakor – az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény 29.§ (1) bekezdése alapján – 3.000 Ft értékű illetéket kell illetékbélyeg formájában leróni.
Vonatkozó jogszabályok:
a) a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény
b) a vízgazdálkodási hatósági jogkör gyakorlásáról szóló 72/1996. (V. 22.) Korm. rendelet
c) a vízjogi engedélyezési eljáráshoz szükséges dokumentáció tartamáról szóló 41/2017. (XII. 29.) BM rendelet
(Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a jogszabályi előírásokban 2018. december végéig változás várható !)
________________________________________________________________________
Szomor Község Önkormányzata
2822. Szomor, Szabadság tér 8.
Tel.: 34/580-530. Fax.: 34/370-604. e-mail: hivatal@szomorkozseg.hu
Tisztelt Szülők !
Értesítem Önöket, hogy Szomor Község Önkormányzatának Képviselő-testülete úgy döntött, hogy 2018. évben Intézményi étkezési térítési díj támogatást nyújt a község általános iskolájába és óvodájába járó gyermekek részére, amennyiben a kérelmező családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (28.500,- Ft)
700 %-át azaz 199.500,-Ft-ot.
A térítési díj támogatás mértéke: a mindenkori fizetendő térítési díj 50 %-a
Az igénybejelentést a mellékelt kérelemlapon lehet benyújtani az Önkormányzati Hivatalhoz 2018. szeptember 30-ig. Ez esetben a támogatás szeptember 1. napjától illeti meg a kérelmezőt.
Ezt követően benyújtott kérelem esetén a támogatás a kérelem benyújtásának hónapja első napjától jár.
A kérelmet gyermekenként külön-külön kell benyújtani !
A kérelemhez csatolni kell: - egyedülálló szülő esetén igazolást a gyermekelhelyezésről
tanulói jogviszony (iskolalátogatási) igazolás
Szomor, 2018. szeptember 12.
Tisztelettel:
Nagy György polgármester
Az igénylőlap a lap alján a letöltések alatt található.
_______________________________________________________________________________
__________________________________________________
______________________________________
Tisztelt Szomori Lakosok!
Az Esztergomot az M1-es autópályával összekötő közúti 2x2 sávos gyorsforgalmú út tervezésének előkészítése kapcsán a tegnapi napon lakossági fórumot tartottunk, melyen közel 50 fő vett részt.
Az előkészítő munkálatokat végző Constreál Mérnöki Iroda Kft. munkatársai részletes tájékoztatást adtak az előkészítési munkálatok jelenlegi szakaszáról, a szóba jöhető variációkról. Képviselő-testületünk a fórumot követően ülésezett és egyetértett a jelenlévők által is támogatott un. 3 számú, a rajzon fekete színnel jelzett nyomvonallal és elsősorban azt támogatja. Ezek szerint a gyorsforgalmi út Anyácsa-puszta felett érkezne Szomor határába, azt követően a Nyakas hegyet követvén János-hegy ( Felsőörs ) lakott területe után keresztezné a Szomort Zsámbékkal összekötő országos közutat, ahol rá lehetne csatlakozni a gyorsforgalmi útra.
Amennyiben a döntéshozók is ezt a nyomvonalat preferálják, akkor gyakorlatilag településünk közigazgatási határán kívül vezetne az út, - sem zaj, sem légszennyezettség nem terhelné településünket - de elég közel lenne ahhoz ( 4 km ), hogy egy biztonságos és gyors haladást biztosító úton közlekedhetnénk akár Budapest, akár Esztergom, de nyugodtan mondhatom, hogy Tatabánya irányába is.
Az ütemezés szerint, ha minden a tervek szerint halad, 2023 –ban közlekedhetünk ezen az úton.
A későbbiekben még lesznek hasonló tájékoztatók, de ha végleges döntés születik a nyomvonalról, tájékoztatjuk önöket.
Természetesen, ha menetközben kérdésük lenne szívesen állunk rendelkezésükre.
Képviselő-társaim is rendelkeznek a jelen helyzethez szükséges információkkal.
Szomor, 2018. április 25.
Nagy György
polgármester
__________________________________________________
Az adózó adóhatóság felé történő kapcsolattartása
Az adózó adóhatóság felé történő kapcsolattartása az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló 2015. évi CCXXII. törvény (a továbbiakban: Eüsztv.) 1. § 23. pontja szerinti gazdálkodó szervezetnek minősülő adózó (ide tartozik az egyéni vállalkozó is) az Eüsztv-ben meghatározott módon, azaz elektronikus úton köteles kapcsolatot tartani az önkormányzati adóhatósággal [Eüszttv. 9. § (1) bek. a) pont aa) alpont]. Az egyéni vállalkozókkal kapcsolatban azonban fontos rögzíteni azt, hogy az Eüsztv. alkalmazásában kizárólag az a magánszemély minősül egyéni vállalkozónak, aki az Egyéni Vállalkozók Nyilvántartásában (a továbbiakban: EVNY-ben) is ekként szerepel.
1. Az Eüsztv. szerinti elektronikus ügyintézésre kötelezett
a) gazdálkodó szervezet – ide nem értve a lakásszövetkezetet, valamint az adószámmal nem rendelkező alapítványt és egyesületet és az EVNY-ben nem szereplő, személyi jövedelemadó-törvény szerinti egyéni vállalkozót – elektronikus ügyintézését
aa) a cégkapuja
b) az EVNY-ben szereplő egyéni vállalkozó KÜNY tárhelye (régi elnevezéssel ügyfélkapu)
útján tart kapcsolatot az önkormányzati adóhatósággal.
Ezen adózói csoportba tartozó jogalany az önkormányzati adóhatósághoz elektronikus úton köteles benyújtani – többek között – önadózásos adónemben a bejelentkezést, változásbejelentést és adóbevallást, kivetéses adónemben az adatbejelentést, mindkét adózási mód esetén a jogorvoslati, adómérséklési, fizetési könnyítés iránti és adóigazolás kiállítására irányuló kérelmet.
2. Az Eüsztv. szerinti elektronikus ügyintézésre nem kötelezett
a) természetes személy,
b) lakásszövetkezet, az adószámmal nem rendelkező egyesület és alapítvány,
c) a 600 000 Ft éves árbevételt meghaladó – a Htv. alkalmazásában vállalkozónak minősülő – mezőgazdasági őstermelő, továbbá
d) az egyéni vállalkozói nyilvántartásban nem szereplő, azonban a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerinti egyéni vállalkozónak (így a Htv. alkalmazásában iparűzési adóalanynak) minősülő személy (közjegyző, egyéni ügyvéd, egyéni szabadalmi ügyvivő, önálló bírósági végrehajtó, szolgáltató állatorvosi tevékenység gyakorlására jogosító igazolvánnyal rendelkező)
főszabály szerint továbbra is papír alapon tarthat kapcsolatot az önkormányzati adóhatósággal.
Ezen adózói csoportba tartozó jogalany – döntése szerint – azonban elektronikus úton is tarthat kapcsolatot az önkormányzati adóhatósággal, feltéve, hogy megfelelő tárhellyel és azonosítási szolgáltatással rendelkezik.
Az adózó részéről az elektronikus kapcsolattartás igénybevétele megtörténhet:
a) az ASP szakrendszer elektronikus ügyintézési felületén keresztül a https://ohp.asp.lgov.hu címen, vagy
b) a Gyermelyi Közös Önkormányzati Hivatalhoz tartozó települések vonatkozásában a települési honlapokon (www.gyermely.hu, www.szomorkozseg.hu, www.hereg.hu) elhelyezett „Önkormányzati elektronikus ügyintézés” feliratra kattintva érheti el az elektronikus ügyintézési portált.
Mike Hajnalka jegyző
______________________________________________________________
Kedves Lakosságunk, Ügyfeleink és Partnereink!
Szomor Község Önkormányzatát is elérte a digitalizációs fejlődés, mi sem kívánunk lemaradni az újszerű megoldások alkalmazásáról. Tartson velünk és intézze önkormányzati ügyeit elektronikusan!
Az e-önkormányzati ügyintézés helyszíne az Önkormányzati Hivatali Portál, amely a https://ohp.asp.lgov.hu linken érhető el magánszemélyek és jogi személyek, vállalkozások számára egyaránt.
Bővebb információ az oldal alján a letöltések menüben megtekinthető.
___________________________________________________
A gyermekétkeztetés térítési díjának befizetési rendjéről
Tisztelt Szülők !
Tájékoztatom Önöket, hogy Szomor Község Önkormányzatának Képviselő-testülete szabályozta a gyermekétkeztetés térítési díjának befizetésére vonatkozó szabályokat és erre vonatkozóan új önkormányzati rendeletet alkotott, melynek a szabályai 2018. január 1-től hatályosak.
A térítési díjak mértékében változtatás nem történt. Az új szabályok a díjbeszedés szabályaira és a díjhátralék rendezésére vonatkoznak.
2018. január 1. napjától az étkeztetésért fizetendő térítési díjat egy hónapra vetítve, utólag kell megfizetni minden tárgyhónapot követő hónap 15. napjáig a Napközi Otthonos Óvoda bankszámlájára. A befizetés történhet az eddigi gyakorlatnak megfelelően az élelmezésvezetőnél készpénzben, átutalási megbízással (postai csekk), vagy közvetlen bankszámlára utalással.
Az intézmény vezetője ellenőrzi, hogy a megállapított térítési díj befizetése havonként megtörténik-e. Ha a kötelezett a befizetést elmulasztotta, az intézményvezető 15 napos határidő megjelölésével a kötelezettet írásban felhívja az elmaradt térítési díj befizetésére. Ha a határidő eredménytelenül telt el, az intézmény vezetője a kötelezett nevét, lakcímét és a fennálló díjhátralékot nyilvántartásba veszi, és erről negyedévente tájékoztatja a fenntartót, Gyermely Község Önkormányzatát a térítési díj hátralék behajtása vagy a behajthatatlan hátralék törlése érdekében.
Amennyiben a térítési díj az intézményvezetői felszólítás ellenére nem kerül megfizetésre, úgy az ellátás (étkeztetés) a 15 napos befiztési határidő eredménytelen leteltét követő hónap első napjával megszűnik.
Az étkeztetés megszüntetéséről a polgármester minden esetben értesíti az illetékes család- és gyermekjóléti szolgálatot.
Felhívom a figyelmet arra, hogy a térítési díj hátralékok fizetési meghagyás útján kerülnek végrehajtásra, s a végrehajtás költsége is a kötelezettet terheli, mely jelentős mértékben megemelheti a fizetési kötelezettséget.
Szomor, 2018. február 1.
tisztelettel:
Mike Hajnalka
jegyző
___________________________________________________________
Tisztelt Szomoriak !
Mint a január eleji tájékoztatómban jeleztem Dr. Lieber Róbert fogorvos az idei évtől megszüntette rendelését Gyermelyen, ezért helyettesről kellett gondoskodni.
Gyermely Község Polgármestere, mint a fenntartó képviselője tájékoztatott, hogy a helyettesítést Dr. Szente Zsuzsanna fogorvos fogja ellátni, aki korábban a zsámbéki Dentinel Fogászati Klinikán dolgozott.
Az ANTSZ a működési engedélyt a doktornőnek megadta, így – heti 20 órában – a megszokott helyen, Gyermelyen a Fogászati Rendelőben lesz a rendelés 2018. február 1-től.
Rendelési idők:
hétfő 14 – 19 óráig
kedd 9 – 14 óráig
szerda 13 – 18 óráig
csütörtök 8 – 13 óráig
A fogorvos elérhetősége: 06-30/ 77-33-064
Szomor, 2018. január 30.
Tisztelettel,
Nagy György
polgármester
________________________________________________________
2018. évi Szelektív hulladék szállítási ütemterv
az oldal alján a letöltések menüben megtekinthető.
______________________________________________________
Gyermelyi Közös Önkormányzati Hivatal
Szomori Kirendeltsége
2822. Szomor, Szabadság tér 8.
Tel.: 34/580-530. Fax.: 34/370-604. e-mail: hivatal@szomorkozseg.hu
É R T E S Í T É S
ÉRTESÍTJÜK TISZTELT ÜGYFELEINKET, HOGY AZ ÖNKORMÁNYZATI HIVATAL
ÚJ CÍME: SZOMOR, SZABADSÁG TÉR 8.
Tisztelettel: Mike Hajnalka jegyző
_________________________________________________
Tisztelt Lakosság !
Avar- és kerti hulladék égetés rendje
A nem komposztálható, illetve a komposztálásra alkalmatlan avar és kerti hulladék égetése február, március, április, szeptember, október és november hónapokban kedd és pénteki napokon végezhető el. Ünnepnapokon az égetés tilos !
Aki a fenti szabályt megsérti bírsággal sújtható.
A helyi rendelet részletes szabályait a község honlapján a www.szomorkozseg/onkormanyzat/rendeletek elérhetőségen olvashatják.
Mike Hajnalka
jegyző
Gyógyszertár Gyermely
A fiókgyógyszertár nyitva tartása az alábbi:
Hétfő: 9:00 - 17:00
Kedd: 12:00 - 17:00
Szerda, Csütörtök, Péntek: 8:00 - 13:00
Telefonszám: 34/483-146
----------------------------------------------------
TÁJÉKOZTATÓ
Települési ügysegéd ügyfélfogadási ideje
2016. február 22-től
Cím: Szomor Község Önkormányzata
2822. Szomor, Szabadság tér 8.
E-mail: hivatal@tatabanya.kemkh.gov.hu
Telefon: 34/580-530 (csak a szomori ügyfélfogadási időben)
Félfogadás: Hétfő: 14:30-15:30
Ügytípus: foglalkoztatást helyettesítő támogatás, egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság, közgyógyellátás megállapítása,
ápolási díj, időskorúak járadéka
------------------------------------------
Megalakult a Szomori Helyi Értéktár Bizottság
Várjuk a lakosok javaslatait!
A magyar nemzeti értékekről és a hungaricumokról jogszabály rendelkezik. Országos, megyei és helyi szinten is szerveződik az a feltáró munka, amely a magyar értékek gyűjtését, megőrzését szolgálja. Ennek első lépése, hogy a helyi, települési különlegességeket is fel kell tárni, és meg kell őrizni az utókor számára. A képviselő-testület döntése alapján Szomoron is megalakult a Helyi Értéktár Bizottság, amelynek célja Szomor Helyi Értéktárának létrehozása, ami a falu területén fellelhető értékeket tartalmazó gyűjtemény lesz.
A bizottság tagjai: Nagy György, Virágh István, Brunáczki Teréz, Kosztka Ernő, Steiner Gabriella, Treszl Tibor, Zavarkó Balázs Jánosné, Mike Hajnalka, Kovács Imréné.
Fontos, hogy valóban településünkre jellemző értéktár valósuljon meg. A szakmai testület minden ötletet, véleményt, elképzelést örömmel vár és köszönettel fogadja a lakosság együttműködését.
A Szomor területén fellelhető, illetve az itt létrehozott helyi érték felvételét a települési értéktárba bárki írásban kezdeményezheti a javaslat minta kitöltésével és visszaküldésével. A javaslatot postai úton vagy személyesen is be lehet nyújtani Szomor Község Önkormányzatához.
A nyomtatvány letölthető ITT. Ugyanitt bővebben tájékozódhatnak a jelölésről, a kategóriákról.
A Helyi Értéktár Bizottság a beérkezett javaslatot megvizsgálja és dönt a Helyi Értéktárba történő felvételről vagy a felvétel elutasításáról.
A Helyi Értéktárba felvett helyi értékek bekerülhetnek a Megyei Értéktárba, onnan pedig a Magyar Értéktárba, majd a következő lépcsőfokként a Hungarikumok Gyűjteményébe.
A helyi értékek szakterületenkénti kategóriái a következők:
a) agrár- és élelmiszergazdaság: az agrárium szellemi termékei és tárgyi javai – beleértve az erdészet, halászat, vadászat és állategészségügy területét -, különösen a mezőgazdasági termékek és az élelmiszerek, a borászat, továbbá az állat- és növényfajták;
b) egészség és életmód: a tudományos és népi megelőzés és gyógyászat, természetgyógyászat szellemi termékei és tárgyi javai, különösen a gyógyszerek, gyógynövények, gyógyhatású készítmények, gyógyvíz- és fürdőkultúra;
c) épített környezet: a környezet tudatos építési munka eredményeként létrehozott, illetve elhatárolt épített (mesterséges) része, amely elsődlegesen az egyéni és közösségi lét feltételeinek megteremtését szolgálja; valamint az embert körülvevő környezet fenntartásához kapcsolódó szellemi termékek;
d) ipari és műszaki megoldások: az ipari termelés – beleértve a kézműipart, kézművességet is – szellemi termékei és tárgyi javai, különösen az egyes technológiák, technikák, berendezés-, gép- és műszergyártás, műszaki eszközökkel végzett személy- és áruszállítás;
e) kulturális örökség: a kulturális örökség szellemi és tárgyi javai, különösen az irodalom, a tudomány, a népművészet és népi kézművesség, néprajz, filmművészet, iparművészet, képzőművészet, táncművészet és zeneművészet; továbbá a védett ingatlan értékei, különösen a nemzeti vagyon körébe tartozó, kiemelkedő értékű műemlékek és régészeti lelőhelyek, nemzeti és történelmi emlékhelyek, világörökségi helyszínek;
f) sport: a fizikai erőnlét és a szellemi teljesítőképesség megtartását, fejlesztését szolgáló, a szabadidő eltöltéseként kötetlenül vagy szervezett formában, illetve versenyszerűen végzett testedzés vagy szellemi sportágban kifejtett tevékenység, különösen a sportolói életművek és csúcsteljesítmények;
g) természeti környezet: az ember természetes környezetének tárgyi javai, különösen a fizikai és biológiai képződmények vagy képződménycsoportok, geológiai és geomorfológiai képződmények, természeti tájak, természeti területek, életközösségek és ökológiai rendszerek; valamint az embert körülvevő környezet fenntartásához kapcsolódó szellemi termékek;
h) turizmus és vendéglátás: a turizmus és a vendéglátás szellemi termékei és tárgyi javai, különösen a turisztikai attrakciók, szolgáltatások, a vendéglátó-ipari termékek, valamint a vendéglátás körébe tartozó étel- és italkészítési eljárások.
Mike Hajnalka
jegyző
----------------------------------------------------------------------------------
Hivatali helyiséget nyitottam Bajnán a Községházán (Kossuth u. 1.),
ahol szerdánként 8-12 óra között tartok ügyfélfogadást,
azonban ettől eltérő időpontra is lehet a 33/510-480
telefonszámon időpontot egyeztetni az esztergomi irodámmal.
Az alábbi honlapomon ( http://www.drdevenyi.hu/ )a közjegyzői tevékenységek listáját olvashatják, de röviden, néhány dolgot kiemelve,
adásvétel, ajándékozás, végintézkedések, igazságügyi szakértő kirendelése,
hitelbiztosítéki nyilvántartással kapcsolatos ügyek, cégkivonat, hiteles
tulajdoni lap másolat, stb.
Mindezt német nyelven is a nyelvi jogosítványomra tekintettel.
A hagyatéki ügyekben viszont továbbra is a
területileg és az elhalálozás hónapja szerint illetékes közjegyzőhöz kell
fordulni.
Köszönettel:
dr. Dévényi Norbert
közjegyző